Úvod » Organizační » Různé

publikováno 02.10.2020

ETICKÝ KODEX TRENÉRA LEDNÍHO HOKEJE

OBECNÉ ETICKÉ ZÁSADY

1. Trenér respektuje jedinečnost každého sportovce bez ohledu na jeho původ, etnickou příslušnost, rasu či barvu pleti, mateřský jazyk, věk, zdravotní stav, sexuální orientaci, ekonomickou situaci, náboženské a politické přesvědčení.
  2. Trenér respektuje právo každého sportovce na seberealizaci v takové míře, aby současně nedocházelo k omezení stejného práva u druhých osob při realizaci společného cíle.
  3. Trenér pomáhá sportovcům a týmům svými znalostmi, dovednostmi a zkušenostmi při jejich sportovním i osobnostním rozvoji v jednotě s pravidly fair play.
  4. Trenér musí při vykonávání trenérské činnosti dávat přednost své profesionální odpovědnosti před soukromými zájmy.
  5. Trenér vykonává každodenní činnost na nejvyšší možné odborné úrovni. Profesní etika trenéra je neslučitelná s šířením urážek, pomluv nebo nepodložených obvinění sportovců a sportovkyň (dále jen sportovců), svých kolegů, sportovních orgánů, klubů i kohokoli jiného.
  6. Trenér hokeje se musí chovat tak, aby svým jednáním nediskreditoval ani nepoškodil prestiž trenérského povolání.
  7. Povinností trenéra ledního hokeje je vyvarovat se všeho, co se neslučuje s etickou normou chování a co může ve sportovní veřejnosti zavdat důvod podezírání z předpojatosti či neobjektivnosti.
  8. Trenér je svým chováním příkladem pro své svěřence.
  9. S vykonáváním činnosti trenéra je neslučitelné korupční jednání či podvodné jednání jiného druhu.
  10. Trenér nezkresleně prezentuje svou práci v médiích a na veřejnosti. Trenér s platnou trenérskou smlouvou s klubem, svazem, resortním centrem nesmí být současně smluvním agentem hráče či spolupracovníkem agentury zastupující hráče.

Dokládání zdravotní způsobilosti hráčů
Dokládání zdravotní způsobilosti hráčů dle požadavků klubu.

« 05 / 2024 »
Nejbližší akce